Австралія

Субота, 28.03.2020, 20:36
Вітаємо на нашій сторінці
Меню сайта

Статистика
Загрузка...
Статистика
Друзі сайту

ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ

(станом на листопад 2002 р.)

Австралія – федеральна держава у складі Співдружності, очолюваної Великобританією. Діє Конституція, ухвалена 9 липня 1900 р. Набрала чинності 1 січня 1901 р., з наступними змінами і доповненнями.
Австралія - федерація, яка включає шість штатів і дві території: Новий Південний Уельс (New South Wales), Вікторія (Victoria), Квінсленд (Queensland), Південна Австралія (South Australia), Західна Австралія (Western Australia), Тасманія Australia), Північна територія (Northern Territory), Австралійська столична територія (Australian Capital Territory).

Глава держави – королева Великобританії, представлена генерал-губернатором, якого призначають за рекомендацією австралійського уряду.
При генерал-губернаторі є консультативний орган – Виконавча рада (Executive Council), члени якої призначаються генерал-губернатором.
Королева Великобританії – ЄЛИЗАВЕТА II (Elizabeth the Second).
Генерал-губернатор – Уїльям ДІН (William Deane). Призначений 10 листопада 1995 р.

Законодавча влада належить федеральному парламенту у складі королеви, представленої генерал-губернатором, сенату в складі 76 сенаторів і палати представників у складі 150 депутатів. 72 члени сенату обираються загальним голосуванням на 6 років (по 12 сенаторів від кожного штату).
Половина складу сенату від штатів оновлюється кожні 3 роки. 4 сенатори (по 2 від територій) обираються загальним голосуванням строком на три роки. Палата представників обирається шляхом загального прямого голосування строком на 3 роки. Кількість депутатів, які обираються в кожному штаті, визначається пропорційно кількості населення відповідного штату, але не повинно бути менше 5 чоловік. Від Північної території в палату представників обирається один представник, від Австралійської столичної території - два представника.

Виконавча влада належить королеві в особі генерал-губернатора і уряду на чолі з прем'єр-міністром. Міністри повинні бути членами парламенту. Вони також є членами Виконавчої ради за посадою.
Кожний штат, який входить в Австралію на федеративних засадах, має свою конституцію, парламент і уряд.

Судова влада в Австралії належить федеральному суду, який іменується Вищим судом Австралії.

Політичні партії

Австралійська лейбористська партія - АЛП (Australian LabourParty). Правляча партія. Заснована в 1891 р. Входить до Соціалістичного інтернаціоналу. Лідер - Cаймон КРІН. Заступник лідера - Дженні МАКЛІН. Національний голова - Баррі Оуен ДЖОНС. Національний секретар - Джеф УОЛШ.
"Єдина нація". Партія. Створена в 1997 р. Налічує 40 тис. членів. Лідер - Пауліна ХЕНСОН (жін.).
Ліберальна партія Австралії – ЛПА (Liberal Party of Australia). Опозиційна партія. Заснована в 1944 р. Лідер - Джон Уїнстон ГОВАРД (John Winston Howard). Федеральний президент - Тоні СТЕЙЛІ (Toni Staley).
Національна партія Австралії - НПА (National Party of Australia). Заснована в 1916 р. Організаційно оформилась на федеральному рівні в 1919 р. як Аграрна партія. З 1974 р. називалась Національна аграрна партія. В жовтні 1982 р. переіменована в Національну партію Австралії. Лідер - Джон Данкен АНДЕРСОН. Федеральний директор - Пол ДЕЙВІ. Федеральний президент - Хелен ДІККІ (жін.). Друкований орган - щотижнева газета "Кантрімен" (The Countryman).
Партія австралійських демократів (Australian Democrats Party). Заснована в 1977 р. В.о. лідера - Брайан ГРЕЙГ. Заступник лідера - вакансія.
Партія за ядерне роззброєння - ПЯР (Nuclear Disarmament Party - NDP). Створена в червні 1984 р. Голова - Майкл ДЕНБОРО.

Профспілкові об'єднання

Австралійська рада профспілок (Australian Council of Trade Unions - ACTU). Створена в 1927 р. Об'єднує 51 галузеву профспілку. Входить до Міжнародної конфедерації вільних профспілок (МКВП). Голова - Шеррон БАРРОУ (жін.). Секретар - Грегорі КОМБЕТ. Друкований орган - "Буллетін Акту" (Bulletin ACTU).

Система оподаткування

В системі оподаткування найважливіше місце займає прибутковий податок. Хоча в цілому рівень податків в Австралії значно нижчий, ніж в інших розвинутих індустріальних країнах, ставки прибуткового податку досить високі. Прибутковий доход з фізичних осіб розраховується по прогресивній шкалі, починаючи з мінімальної ставки в 20%, стягнутих з доходів, що перевищують неоподатковуваний річний доход у 5,4 тис. австрал. дол., і аж до максимальної ставки в 47% з доходу, що перевищує 50 тис. австрал. дол. Протягом останніх десятиліть відбулося плавне зменшення максимальної ставки прибуткового податку, що становила раніше 60%.
Податок на майно і нерухомість порівняно невеликий і становить в цілому 5% від загальних податкових відрахувань, крім того, не існує податку на одержане у спадок майно (податок на спадщину був відмінений у 1970-х роках).Загрузка...

Copyright Geograf.at.ua © 2020 | Створити безкоштовний сайт на uCoz