Австралія

Субота, 28.03.2020, 20:18
Вітаємо на нашій сторінці
Меню сайта

Статистика
Загрузка...
Статистика
Друзі сайту


Корінні жителі Австралії, відомі як австралійські аборигени, мають найтривалішу культурну історію в світі, яка почалася ще в під час останнього льодовикового періоду. Хоча учені до цих пір так і не зійшлися в думках, але вважається, що перші люди прибули до Австралії з Індонезії приблизно 70000 років тому. Перших переселенців, яких археологи пізніше назвали "робустами", через їх крупнокісткову статуру, ще через 20000 років змінили предки австралійських аборигенів.

Європейці почали освоювати Австралію в 16 столітті, за португальськими мореплавцями пішли данці, яких змінили англійці, під буттям на чолі пірата Уїльяма Дампьера. Капітан Джеймс Кук зробив плавання уздовж всього східного побережжя в 1770 році, зробивши зупинку в Ботанічній затоці. Обігнувши Мис Йорк, він оголосив Австралію володінням Великобританії і назвав її Новий Південний Уельс.

У 1779 році Джозеф Бенкс (натураліст з команди Кука) запропонував уряду Великобританії вирішити проблему переповненості в'язниць шляхом відправки увязнених до Нового Південного Уельсу. У 1787 році в Ботанічній затоці кинув якір Перший Флот під командуванням Капітана Артура Філіпа, який і став першим губернатором колонії. На 11 кораблях флоту було 750 переселенців, чоловіків і жінок, чотири команди моряків і запас продовольства на два роки. Філіп прибув в Ботанічну затоку 26 січня, але незабаром він переніс колонію в Сідней, де вода і земля були кращі. Для новоприбулих Новий Південний Уельс був жахливим місцем і загроза голоду висіла над колонією 16 років.

У наступні десятиліття в Австралії почали з'являтися вільні поселенці, а 1850 року в країні були відкриті золоті родовища. Величезний потік емігрантів і різкий струс економіки безповоротно змінили колоніальну соціальну структуру. Аборигени були вижиті із земель, які були необхідні колоністам для сільського господарства і видобутку корисних копалин. Промислова революція в Англії вимагала велику кількість сировини, і австралійські сільськогосподарські і природні ресурси безконтрольно витрачалися, щоб задовольнити цю потребу.

Австралія стала державою, коли 1 січня 1901 року окремі колонії утворили федерацію (хоча через це урвалися багато культурних і торгових зв'язків з Англією). Австралійські війська воювали на стороні Великобританії в бурській війні, Першій світовій війні і Другій світовій війні. Проте, роль США в захисті австралійських територій від японського вторгнення під час Другої світової війни поставила під питання міцність цього союзу. Австралія у свою чергу підтримала США під час Корейської і В'єтнамської воєн в Азії.

Після війни в країну хлинув потік іммігрантів, більшість з них не були британцями. Іммігранти зробили великий вплив на розвиток країни, пожвавивши культуру і розширивши світогляд Австралії. У післявоєнні роки в Австралії спостерігався економічний бум, оскільки на її сировину і корисні копалини був великий попит. У 1980-і рр. Австралія прийняла величезну кількість азіатських біженців, особливо з В'єтнаму. Соціально і економічно Австралія намагається відповідати своєму місцю в Азії. Актуальними для Австралії є питання республіканізму, загального ухвалення Акту про Рідну назву (прийнятого в 1993 році), правового регулювання відносно біженців і офіційного вибачення з боку уряду за утиски і страждання аборигенів. На жаль, до цих пір багато аборигенів продовжують жити в жахливих умовах.Загрузка...

Copyright Geograf.at.ua © 2020 | Створити безкоштовний сайт на uCoz