Австралія

Вівторок, 25.06.2019, 21:07
Вітаємо на нашій сторінці
Меню сайта

Статистика
Загрузка...
Статистика
Друзі сайту

Виконавське мистецтво

< назад | Культура Австралії

Австралія дала світові цілий ряд видатних артистів і прославилася своїми кінофільмами.

Театр

Перша п'єса, зіграна в Австралії, - "Вербувальник рекрутів, комедія з часів Реставрації" - написана Джорджем Фаркаром. Вона була виконана групою каторжників в 1789 р., рівно через рік після заснування першого поселення. У XIX ст. тримався стандартний англійський репертуар, в якому переважали популярні мелодрами. У 1833 р. Барнет Леві відкрив Королівський театр в Сіднеї, що пропонував музичні і драматичні спектаклі. Джордж Коппін, Альфред Дампір, Джордж Рігнолд і американець Дж.С. Вільямсон стали відомими театральними імпресаріо. Вони іноді ставили п'єси на місцеві теми, але віддавали перевагу творам Шекспіра і відомим закордонним драматургам. У цей час у столицях штатів діють театральні компанії, а також невеликі трупи, такі як, наприклад, Австралійська шекспірівська компанія і Мельбурнський театр "Ла-Мама".

Опера

Австралійська опера в Сіднеї і Державна опера штату Вікторія в 1996 р. об'єдналися у велику компанію "Опера Австралії". Її основна сцена - Сіднейський оперний театр, регулярно влаштовуються спектаклі в Художньому центрі штату Вікторія. Серед інших оперних компаній виділяється Державна опера Південної Австралії, яка в 1998 р. поставила весь цикл Вагнера "Кільце Нібелунгів" (уперше в історії австралійської опери).

Балет і хореографія

Група Австралійський балет, заснована в 1961 р., виступає переважно в Сіднеї і Мельбурні; вона неодноразово гастролювала за кордоном. Австралійський театр танцю був заснований у 1965 р. в Аделаїді, його очолює відомий хореограф Мірил Танкарт. Сіднейська хореографічна компанія організує вистави в Оперному театрі, що здобули широке визнання в країні.

Кінематографія

У кінці XIX - на початку XX ст. австралійська кінематографія посідала одне з перших місць у світі. Перший у світі повнометражний художній фільм "Келлі і його молодці" був створений в Австралії у 1905 р. Однак в 1920-х роках австралійське кіно не витримало конкуренції голлівудських фільмів, і в країні було знято всього кілька кінокартин. У 1970-1980-х роках австралійська кінематографія знову піднялася на міжнародний рівень завдяки талановитим режисерам і акторам. Серед видатних австралійських режисерів можна відзначити Джиліана Армстронга - "Моя діамантова кар'єра" (1980), "Зоряний удар" (1982), "Останні дні кафе "У нас" (1992) і "Маленькі жінки" (1994); Пітера Вейра - "Пікнік на прямовисній скелі" (1975), "Остання хвиля" (1977), "Галліполі" (1981), "Рік небезпечного життя" (1983), "Товариство мертвих поетів" (1989) і "Виставка Трумана" (1998); Брюса Бересфорда - "Правопорушник Морант" (1980) і "Міс Дезі за кермом" (1989) і Джейн Кемпіон - "Піаніно" (1993). Серед найвідоміших австралійських фільмів виокремлюються "Данді на прізвисько Крокодил" (1986), що обійшов екрани всього світу і зібрав 175 млн. дол. на початок 1999 р.; "Малюк" (1995), що отримав премію австралійської Академії за спецефекти, і "Сяйво" (1996), який також отримав премію Академії за гру актора Джеффрі Раша.

Серед відомих австралійських кіноакторів - Оскар Еш, Джудіт Андерсон, Сіріл Річард, Еррол Флінн, Мерль Оберон, Пітер Фінч, Рід Тейлор, Мел Гібсон, Джуді Девіс, Джек Томпсон і Ніколь Кідман. 

< назад | Культура Австралії


Загрузка...

Copyright Geograf.at.ua © 2019 | Створити безкоштовний сайт на uCoz