Австралія

Вівторок, 25.06.2019, 21:09
Вітаємо на нашій сторінці
Меню сайта

Статистика
Загрузка...
Статистика
Друзі сайту

Освіта


Загальний огляд

  В Австралії навчання у початкових і середніх школах обов'язкове для всіх дітей у віці від 6 до 15 років (в Тасманії - до 16 років). Уряд кожного штату засновує систему державної освіти, яка складає саме значну ланку витрат бюджету. Ця система забезпечує світську освіту за дуже скромну річну плату (від якої, як правило, звільняють незаможних). Є також багато недержавних платних шкіл, частина яких належить релігійним громадам. Існують як елітні школи, що стягують велику плату за навчання, так і більш демократичні (наприклад, католицькі) школи. 

  Станом на серпень 1996 р., в Австралії було зареєстровано понад 9,6 тис. шкіл, у тому числі 74% державних і 26% недержавних. Серед останніх нараховувалося 67% католицьких і 5% англіканських шкіл. Загальне число учнів у початкових і середніх школах перевищувало 3,1 млн., з них 71% у державних і 29% у недержавних школах. 
  Після закінчення середньої школи є можливість здобути університетську або професійну освіту, яка за останні 15 років зазнала значних змін. Є 35 державних університетів (з них деякі були перетворені на університети тільки в кінці 1980-х років) і три приватних університети. Державні університети фінансуються федеральним урядом відповідно до визнаного наукового профілю. 
  З 1984 по 1988 рр. студенти австралійських університетів не вносили плату за навчання. З 1989 р. була введена система платної вищої освіти, за якою студенти вносили плату за весь курс навчання (яка насправді покривала лише частину фактичних витрат). Цю суму можна було внести відразу або після закінчення університету виплачувати частинами із заробітної плати, коли вона перевищить 21 334 австрал. дол. на рік. Станом на 1999 р., розмір цієї плати становив 3409 австрал. дол. на рік за курси гуманітарних, суспільних і педагогічних наук, 4855 австрал. дол. на рік за курси технічних наук, комп'ютерної технології і підприємництва і 5482 австрал. дол. на рік за курси юриспруденції, медицини, стоматології і ветеринарії. 
  У 1996 р. в університетах Австралії навчалося 630 тис. чоловік, з них 72% (458 тис.) з метою отримання диплома бакалавра. Тривалість навчання коливається від трьох років для отримання ступеня бакалавра наук або мистецтв до шести років для отримання диплома лікаря або хірурга. Університети Мельбурнський, Квінслендський і Нової Англії надають заочну освіту по деяких спеціальностях. Зростання вартості навчання призвело до раціоналізації відбору абітурієнтів і високих конкурсів при вступі до таких престижних університетів, як Сіднейський, Мельбурнський і Австралійський національний. 

Дошкільна освіта

У дитячий сад діти йдуть з 5-ти років. Також існують садки для зовсім маленьких. Дошкільне виховання не припускає особливого навчання, тому що в школу тут йдуть рано, а ще тому, що це вважається шкідливим, оскільки заважає дитині проявити свою оригінальність. Вартість одного дня в дитячому саду A$20-50. Держава виплачує Child Care Benefit, який оплачує максимум A$122 в тиждень на одну дитину, A$255 - на двох дітей, A$398 - на трьох дітей. Мінімум, який покладений всім - A$20.50 в тиждень. Слід зазначити хороші навики вихователів і їх відношення до дітей. Вихователі не скаржаться батькам на те, що дитина якось неправильно вихована, наприклад, не уміє їсти ложкою або недавно впісявся або по-англійськи не говорить. Вони співробітничають з батьками, сприяючи процесу виховання.

Школи, Коледжі

Після дитячого саду діти вчаться в початковій школі (1- 6 класів). У віці 11-ти або 12-ти років учні поступають в 7-й клас середньої школи і продовжують навчання до 12-го класу.

У школах вивчають англійську мову, математику, суспільні і природні науки, мистецтво (включаючи музику, малювання). У випускних класах круг предметів, що вивчаються, звужується до декількох, і вибір напряму залежить від учня. Школи приділяють багато уваги спорту і вихованню особи.
Якщо школа загалом учневі і батькам подобається, і від будинку недалеко, або транспорт зручний, а якогось предмету, яким хочеться займатися, в цій школі немає, не біда. На цей саме предмет можна записатися в іншу школу. А як бути в сільській місцевості, при величезній території і дуже низькій щільності населення, коли в єдину в окрузі школу треба їхати парі десятків кілометрів на шкільному автобусі? Теж не біда. Велику частину предметів можна вивчати заочно, по листуванню. 

Австралійські коледжі здійснюють професійну підготовку по широкому спектру напрямів. Коледжі діляться на державних і приватних. Державні, об'єднані в систему TAFE (Technical and Further Education), вважаються престижнішими.
Типовий набір пропозицій коледжу включає програми по бізнесу, менеджменту, маркетингу, бухобліку, інформаційним технологіям, секретарській справі, дизайну, туристичному і готельному менеджменту. Навчання має виражену практичну спрямованість. По ряду спеціальностей можна пройти практику (найчастіше оплачувану). Середній розмір групи - 15 чоловік.
Залежно від тривалості навчання ви отримаєте сертифікат (I, II, III або IV ступені) або диплом - звичайний або просунутого рівня (advanced). Термін навчання для отримання сертифікату складає 12-52 тижні. За цей час слухачі отримують необхідну підготовку, що дозволяє займатися професійною діяльністю на молодших посадах (наприклад, працювати в ресторані або барі готелю). Диплом видається, в середньому, після 1,5-2 років навчання, advanced diploma - після 2,5-3 років навчання. Останній дозволяє шукати роботу на менеджерських позиціях середньої ланки.

Університети


Університети Австралії займають провідні позиції в Тихоокеанському регіоні, їх дипломи признаються у всьому світі. У університетах країни навчається більше 680 тис. студентів. Перелік тільки бакалаврських програм включає більше 2000 позицій.
Найбільший вибір державних і приватних учбових закладів пропонують Сідней і Мельбурн, два найкрупніші міста країни. У одному тільки Сіднеї і його передмістях розташовано 6 університетів. Що стосується спеціальностей, то, наприклад, тільки один UNSW пропонує більше 75 різних програм в області дизайну. Навчання на ступінь бакалавра в Австралії займає три (ординарний ступінь) або чотири (почесний ступінь) роки. Деякі області - медицина, стоматологія, інженерні науки - припускають триваліший термін навчання - від 4 до 6 років.
Ступінь доктора наук (PHD) - найвища академічна кваліфікація - присуджується після глибокого вивчення теоретичного курсу і виконання науково-дослідної роботи. Всі разом, включаючи дослідження, займають 3 роки.

Особливість австралійської системи вищої освіти - розвинений сектор дистанційних програм: 10 з кожних 100 австралійських студентів отримують знання, не покидаючи будинку.

< назад | Соціальна сфера | вперед >Загрузка...

Copyright Geograf.at.ua © 2019 | Створити безкоштовний сайт на uCoz