Австралія

Вівторок, 25.06.2019, 21:07
Вітаємо на нашій сторінці
Меню сайта

Статистика
Загрузка...
Статистика
Друзі сайту

Соціальне забезпечення 

На початку ХХ ст. Австралія вийшла з ініціативою щодо розвитку системи соціального забезпечення, і вже в 1908 громадянам літнього віку були надані державні пенсії. На сьогодні ця система не виглядає більш прогресивною, ніж в інших промислово розвинутих країнах.
Наприклад, порівняльні дані на 1990 р. свідчать про те, що в Австралії "витрати на соціальну сферу" становлять 9,8% ВВП, що є одним з найнижчих показників для країн, які входять в Організацію економічного співробітництва і розвитку. 
В Австралії система централізованого встановлення заробітної плати історично привела до відносно високих мінімальних заробітних плат, так що в країні мало "бідних робітників", які потребують додаткової допомоги, а завдяки високому рівню забезпеченості житлом знизився рівень вартості життя. Так само, на відміну від деяких інших країн, Австралія не забезпечує свою систему соціальної безпеки спеціально введеним податком.

Пенсія

Австралія вигідно виділяється своєю пенсійною системою. Окрім пенсій пенсіонерам надаються транспортні пільги, пільги на медицину і соціально-побутове обслуговування. Пенсія нараховується згідно доходам пенсіонера і власності.

На старості людина отримує пенсію після 65 років зі своїх же раніше виплачених податків на зарплату. Пенсійний податок 7%. Плюс недержавні фонди - знаю мало - але люди похилого віку тут не бідують, як на Русі. Для них є спеціальні недорогі поселення (так звані Retairement village), а коли зовсім старі - то Nursing Home - знову тема окремої історії - але тутешній будинок пристарілих в порівнянні з українським - це рай - людину годують і доглядають до смерті, і вона не в тягар родичам. 

Допомога

Департамент соціального забезпечення допомагає всім, кому необхідна допомога на зміст себе і своєї сім'ї. Департамент соціального забезпечення може допомогти у випадку, якщо ви: 
• без роботи або хворі 
• маєте дітей на утриманні 
• по яких-небудь причинах не можете працювати 
• вийшли на пенсію 
Соціальна допомога включає виплачувану допомогу, допомогу у пошуках роботи, допомога при оплаті оренди житла, надання державних квартир.
Центрелінк (служба держзабезпечення) платить допомогу на дітей до 16 років і в місцевих добродійних організаціях можуть задарма допомогти з б/у меблями - але це теж все-таки плюс. 

< назад | Соціальна сфера | вперед >Загрузка...

Copyright Geograf.at.ua © 2019 | Створити безкоштовний сайт на uCoz