Австралія

Вівторок, 25.06.2019, 21:06
Вітаємо на нашій сторінці
Меню сайта

Статистика
Загрузка...
Статистика
Друзі сайту

Грошовий обіг і банківська справа 


В Австралії з 1966 прийнята десяткова грошова система. Австралійський долар випускається Резервним Банком Австралії, який регулює процентні ставки і здійснює контроль за фінансовою системою. Чотири найбільших австралійських банки - Національний Банк Австралії, Союзний Банк Австралії, банківська корпорація Вестпак і Австралійська і Новозеландська банківська група – контролюють більше половини всіх банківських активів. Злиття цих чотирьох великих банків заборонене державою, що прагне забезпечити конкурентоздатність банківського сектора. Працюють з понеділка по четвер з 9.30 до 16.00 (до 17.00 по п'ятницях), субота і неділя - вихідні дні (у деяких штатах працюють у суботу вранці). 


 Грошова одиниця


Австралійський долар (AUD), дорівнює 100 центам.  

5 австралійських доларів.

10 австралійських доларів.

20 австралійських доларів.

50 австралійських доларів.

100 австралійських доларів.В обігу знаходяться банкноти вартістю 100, 50, 20, 10 і 5 доларів, монети - 1, 2 долари, а також 50, 20, 10 і 5 центів. Обмін грошей краще здійснювати в банках, їхніх філіях в аеропорту або обмінних пунктах "Сінгапур Над Ексчейндж" (без комісії), "Томас Кук" і "Америкен Експрес". Менш вигідний курс в обмінних пунктах готелів. Приймаються всі основні міжнародні кредитні карти і туристичні чеки (по картках "Віза" можна знімати не більше 500 доларів США протягом однієї операції, "Віза Прем'єр" - не більше 2500 доларів США), за їх переведення у готівку стягується зазвичай до 15%. Діє велика мережа банкоматів АТМ. У невеликих приватних магазинах, особливо в провінції, оплата пластиковими картками найчастіше неможлива. Дорожніми чеками розплачуватися невигідно. 

Система оподаткування

  В системі оподаткування найважливіше місце займає прибутковий податок. Хоча в цілому рівень податків в Австралії значно нижчий, ніж в інших розвинутих індустріальних країнах, ставки прибуткового податку досить високі. Прибутковий доход з фізичних осіб розраховується по прогресивній шкалі, починаючи з мінімальної ставки в 20%, стягнутих з доходів, що перевищують неоподатковуваний річний доход у 5,4 тис. австрал. дол., і аж до максимальної ставки в 47% з доходу, що перевищує 50 тис. австрал. дол. Протягом останніх десятиліть відбулося плавне зменшення максимальної ставки прибуткового податку, що становила раніше 60%.

  Податок на майно і нерухомість порівняно невеликий і становить в цілому 5% від загальних податкових відрахувань, крім того, не існує податку на одержане у спадок майно (податок на спадщину був відмінений у 1970-х роках). 

< назад | Господарство Австралії | вперед >Загрузка...

Copyright Geograf.at.ua © 2019 | Створити безкоштовний сайт на uCoz