Австралія

Вівторок, 25.06.2019, 21:08
Вітаємо на нашій сторінці
Меню сайта

Статистика
Загрузка...
Статистика
Друзі сайту

Транспорт 


Структура і географія транспорту Австралії складалися під впливом великих розмірів країни, її колоніального минулого і сучасних потреб. Трансавстралійською вважається лише одна залізниця завдовжки 1800 км (Порт-Пірі – Калґурлі), яка з'єднує Південну і Західну Австралію. Перетнути країну з півдня на північ можна лише спочатку залізни¬цею, а потім шосе. Австралія майже не має свого морського флоту, хоча в країні багато спеціалізованих портів і кожна столиця штату є портом. Трубопроводи почали будуватися тільки останнім часом.
В той же час Австралія зуміла якнайкраще скористатися з можливостей авіаційного та автомобільного транспорту. Вона має три авіакомпанії міжнародного класу, великі аеропорти в Сіднеї, Мель¬бурні, Брісбені і Перті і транзитний аеропорт в Дарвіні. Авіація широко використовується для зв'язків усередині країни не тільки між містами, а й між окремими фермами. Користуються нею і в сільськогосподарському виробництві, і в побуті. Є служби «літаюча яловичина», «літаючий лікар», «літаюча пошта» тощо.
За кількістю автомобілів на душу населення Австралія стоїть на одному рівні з США і Канадою. Майже кожна сім'я має автомобіль. Мережа автошляхів у заселених районах густа і сучасна.


Морські перевезення

За масштабами обороту масових вантажів провідні позиції посідають порти Дампір (залізна руда), Порт-Хедленд (залізна руда), Ньюкасл (кам'яне вугілля і залізна руда) і Хей-Пойнт (кам'яне вугілля). Столиці всіх штатів розташовані на узбережжі і є вантажними портами загального типу. Мельбурн, Сідней, Брісбен і Фрімантл (аванпорт Перта) є найбільшими портами за показниками загального вантажообороту. 

Залізниці


Перша австралійська залізниця була побудована в Мельбурні в 1854. Некоординоване будівництво доріг з різною шириною колії, яке проводилося колоніальною владою, призвело до створення системи, що була незручною, дорогою і неоперативною. Першочерговим завданням стало створення національної системи залізниць з єдиним стандартом. У цьому відношенні важливе значення мала перебудова залізничної лінії Аделаїда – Мельбурн у 1995. 
Австралійський уряд розглядав залізниці як засіб освоєння країни. Максимальна довжина – 42 000 км – була досягнута в 1921. Згодом довжина мережі трохи скоротилася, і в 1996 рух підтримувався на державних залізницях загальною довжиною 33 370 км. Крім того, діяли ще приватні лінії, які належали головним чином компаніям з видобутку залізної руди, у тому числі лінія Маунт-Ньюмен довжиною 425 км і лінія Хамерслі довжиною 390 км (обидві в районі Пілбара в Західній Австралії). Система державних залізниць тривалий час роздільно підпорядковувалася різним штатам, а з 1991 вся система залізничного транспорту була підпорядкована Національній залізничній корпорації. 

Автомобільні дороги

Загальна довжина дорожньої мережі в 1997 становила 803 000 км, але вона розподілена нерівномірно. Достатньою мірою забезпечені дорогами тільки східні, південно-східні і південно-західні райони країни. Лише 40% усіх доріг має тверде покриття - асфальтове або бетонне. Багато доріг лише грубо укочені або мало відрізняються від стежок, інші мають гравійне або пухке кам'яне покриття. У сільських і віддалених місцевостях у вологий сезон дорожнє сполучення іноді припиняється на тижні. Є кільцева дорога з твердим покриттям, що оперізує материк, і субмеридіональна дорога Дарвін – Аделаїда. 
  В Австралії існує національна система автомобільних доріг, фінансована федеральним урядом. Вона включає понад 1000 км доріг, якими можна користуватися безкоштовно. У 1990-х роках почалося будівництво платних доріг. 
  Повітряний транспорт. Розвиток повітряного транспорту в Австралії допоміг налагодити сполучення із зовнішнім світом і всередині країни. На внутрішніх лініях пасажирські перевезення забезпечуються головним чином авіакомпаніями "Куонтас" і "Ансетт". Крім того, міжнародними перевезеннями займалася державна компанія "Куонтас". У 1990-х роках компанії "Куонтас" і "Остреліен ерлайнз" злилися, об'єднана компанія "Куонтас" була приватизована і тепер обслуговує і внутрішні, і міжнародні рейси. 

Автомобілі

Автомобіль в Австралії можна придбати уздовж великих магістралей, де коштує величезна безліч машин. Якщо купувати по приватних оголошеннях, то вартість машини вийде на 1,5-2 тисяч дешевше. Вартість уживаного автомобіля коливається в межах 1000-20000 AUD. Новий автомобіль 20000-50000 AUD. Найпопулярніші марки в Австралії - Тойота, Міцубіси і Ніссан.
Автомобіль в Австралії - не розкіш, а засіб пересування.

Правила дорожнього руху тут дещо простіші, аніж в нас. Книжка з правилами маленька. Ніяких безглуздих цифр запам'ятовувати не потрібно, знаків значно менше, і взагалі все простіше. Вся книжка присвячена розповідям про те, як недобре перевищувати швидкість і їздити п'яним. В місцевому ДАІ є тренувальний комп'ютер, на якому можна потренуватися відповідати на питання хоч сто разів. До речі, питань тут задають аж 45! Але можна помилитися 4 рази (хоча в деяких темах, наприклад, "знаки" можна помилитися тільки 1 раз). Обмеження за часом немає взагалі. Складаєш іспит на комп'ютері, тикаючи пальцем в екран. Прості, точніше, просто знайти правильну відповідь з трьох можливих. У Австралії після здачі теорії відразу отримуєш права "учбові". З ними теж можна їздити, але тільки якщо поряд з тобою в машині сидить досвідчений водій. Вже після здачі водіння дають звичайні права або "початкові". З "початковими" потрібно їздити цілий рік і з ними є обмеження в швидкості (не більше 80 км/ч) і ще на машині обов'язково повинен бути прикріплений ганебний значок "У". Здавати водіння тут складніше, ніж в Україні. Треба набрати певну кількість балів. Причому враховується все: чи подивився ти в бічне дзеркало при перебудові з ряду в ряд, чи зумів розвернутися на дорозі в три прийоми, чи не торкнувся колесом бордюру при парковці. 
Біля багатьох світлофорів є спеціальні камери, які автоматично фотографують тих, що проїхали на червоне світло. Зате практично ніколи не зупиняють. 

Зв'язок 

Інтернет

У країні велика кількість точок доступу Wi-fi. Деякі з них безкоштовні. У багатьох крупних містах є інтернет-кафе. Також деякі готелі надають доступ в мережу своїм постояльцям. 

Стільниковий зв'язок

Стандарт зв'язку GSM 900/1800. Роумінг доступний абонентам основних вітчизняних операторів. Супутниковий зв'язок Thuraya на цю територію поки не розповсюджується. 

Телефонний зв'язок

Чудово розвинений. Дзвінок за кардон можна провести з будь-якого телефону-автомата, які розташовані практично на кожному розі. Телефони-автомати працюють як від монет, так і за телефонними картками "Телстра" (продаються в газетних агентствах і магазинах, позначених логотипом "Телстра"). 

Щоб подзвонити з-за кордону на звичайний телефон в Австралії, потрібно набрати 8 - гудок - 10 - 61 - <код міста без "0" перед ним!!> - <номер абонента, що викликається>. Для дзвінка усередині країни - <код міста з "0" перед ним!!> - <номер абонента, що викликається>. При дзвінку з-за кордону на мобільний телефон код міста не набирається, але телефоний номер абонента в цьому випадку складається з 9 цифр, а не з 8 як завжди. 

Коди деяких міст: Канберра, Кінгстон, Ньюкасл, Сідней - 2, Мельбурн, Орбост - 3, Боуен, Брісбен, Чарлвілл - 7, Аделаїда, Брокен-хілл, Норсмен, Дампір, Дарвін, Дербі, Перт, Порт-Лінкольн, Порт-пірі, Ренмарк, Есперанс - 8.

Загрузка...

Copyright Geograf.at.ua © 2019 | Створити безкоштовний сайт на uCoz