Австралія

Вівторок, 25.06.2019, 21:06
Вітаємо на нашій сторінці
Меню сайта

Статистика
Загрузка...
Статистика
Друзі сайту

Клімат Австралії

< назад | Природа Австралії |
вперед >Через великі розміри і унікальне географічне положення країна володіє широким різноманніттям кліматичних умов. Значна частина Австралії лежить у тропіках, північ – у субекваторіальних широтах, південь – у субтропічних. Сумарна сонячна радіація постійно висока: на півночі і півдні – близько 590 кДж/см кв на рік, у внутрішніх районах – 750 кДж/см кв; радіаційний баланс на більшій частині території - 250-290 кДж/см2, на півночі і північному сході – 335 кДж/см кв. При невеликих висотах рівнин Австралії це зумовлює постійно високі температури на всьому материку. Австралія майже повністю лежить у межах літніх ізотерм 20, 28, зимових 12, 20°С. Сезонні коливання температур виявляються головним чином у внутрішніх районах тропічного поясу і в субтропіках. Жаркий район із січневими температурами вище 40°С – на північному заході (Марбл-Бар). Абсолютний максимум температур 53,1°С спостерігався у Клонкаррі (Квінсленд). Абсолютні мінімуми температур у внутрішніх районах Австралії падають до -4, -6°С. Морози стійкі тільки в Австралійських Альпах, де зафіксовані температури до -22 °С.
Положення більшої частини Австралії у континентальному секторі тропічного поясу обумовлює сухість клімату, що посилюється розтягнутістю материка із заходу на схід, слабкою розчленованістю берегів, бар'єром Великого Вододільного хребта на шляхах вологих вітрів з океанів.
38% площі Австралії отримує менше 250 мм опадів на рік. Однак тривалих посух не буває, тому що рівнинність материка і невелика довжина з півночі на південь сприяють проникненню всередину вологих вітрів як з півночі, так і з півдня. Улітку (грудень-лютий) над сильно нагрітою Австралією встановлюється австралійський мінімум тиску, у який з північного заходу і півночі втягується вологий екваторіальний мусон, що приносить опади на узбережжя (понад 1500 мм на рік при 6-7 вологих місяцях). На південь від 22° пд.ш. вони скорочуються до 300 мм на рік з 4-5 дощовими місяцями, на західному узбережжі – до 250 мм. На півдні материка проходить серія антициклонів, що обумовлюють літню сухість південно-західної частини Австралії, рівнини Налларбор і Вікторіанських гір. На рівнинах Муррею і Дарлінгу літні посухи пом'якшуються конвективними опадами. На сході вітри з Тихого океану несуть прогріте над теплою Східно-Австралійською течією вологе повітря. Його підняття схилами гір зумовлює орографічні опади, особливо значні між 16 і 19° пд.ш. У Кернсі випадає найбільша кількість опадів в Австралії – 2243 мм. Літній максимум опадів спостерігається на півночі від лінії Сідней – мис Північно-Західний.

< назад | Природа Австралії | вперед >


Загрузка...

Copyright Geograf.at.ua © 2019 | Створити безкоштовний сайт на uCoz